Zoom ile Çok Platformlu Canlı Yayın Yapmak

Zoom ile oluşturduğunuz toplantılarınızı ve konuşmalarınızı canlı yayın aracılığı ile bir den fazla platforma taşıyabilirsiniz. Canlı yayın gerçekleştirmek için ücretli ve ücretsiz seçenekler bulunmaktadır.

Zoom yazılımının kendisin de bir canlı yayın özelliği var ama malesef aylık en düşük 14,99 $ ‘dan başlayan fiyatları ödemeniz gerekiyor. Eğer zaten en az Pro üyeliğiniz var ise direkt zoom üzerinden yayın yapabilirsiniz.

Ücretli üyeliğiniz olsa bile birden fazla platform da yayın yapmak için her şekilde restream.io kullanmanız gerekecektir. Restream.io yazılımın da Facebook “Sayfa ve Grup” canlı yayınlarını ücretsiz olarak yapamazsınız. Sadece Facebook profil sayfanızda ek canlı yayın verebilirsiniz.

Ücretsiz zoom canlı yayını yapabilmeniz için aşağıdaki araçlar ve üyelikleri tanımlamanız gerekmektedir.

OBS

https://obsproject.com/tr/download

Restream.io

Bu siteye girip üyelik oluşturmalısınız. Yapmak istediğiniz kanalları Add Channel diyerek tek tek bağlayabilirsiniz. Facebook Sayfa ve Gruplar ücretli planının içerisindedir. Dolayısı ile sadece Facebook profil sayfasında yayın verebilirsiniz.

https://restream.io/channel

Zoom

https://zoom.us/

Zoom Pro Plan ile Multi Canlı Yayın

İlgili bağlantıda ayarları bulabilirsiniz.

https://support.restream.io/en/articles/3314278-how-to-connect-zoom-with-restream

Mustafa Varol
Mustafa Varolhttps://www.mustafavarol.com
Teknoloji dünyasına meraklı, araştırma ve inceleme yapmayı seven, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı bir insan. Profesyonel eski basketbolcu, bilgisayar teknikeri ve Wordpress Uzmanı. Sosyal medyadan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Sosyal Medya

Sosyal medya kanallarından takip ederek en son paylaşımları daha hızlı yakalayabilirsiniz. Sorularınızı bu kanallar aracılığı ile bana iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler