WordPress Yıldız Oylama Eklentisi

Yıldız oylama eklentileri ile sitenize gelen ziyaretçilere yazılarınızı oy kullandırabilirsiniz. Bu sayede yazılarınızın beğenilip beğenilmediğini anlayabilir, Google Zengin içerikler de gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Oylama eklentileri illa yıldız olmak zorunda değildir. 1 den 10’a kadar sayı olabilir, yüzde hesabı olabilir veya bir çok simge ile oylama bloğu oluşturabilirsiniz. Farklı içerikler için premium eklentilere ihtiyaç duyulabilir. Gösterdiğim 2 eklentiyi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu eklentiler ile eğer Google sitenizi çok değerli bulursa, Google Rich Snippets dediğimiz zengin içeriklere kaydedebilir.

Google 2019 da zengin içerikler ile bir güncelleme yayınlamıştı. Local olarak oluşturulmuş yani yerel olarak yapılan incelemelerin artık Google zengin içerikler de gösterilmeyeceğini vurgulamışlardı. Aşağıda Google güncellemesine ait çeviriyi bulabilirsiniz.

Google Zengin İçerik Güncellemesi (2019)

Daha önce açıklamak gerekirse, bir işletme veya kuruluş gibi bir kuruluş, ana sayfalarına veya başka bir sayfaya kendileri hakkında inceleme işaretlemesi ekleyebilir ve genellikle bu sayfa için bir inceleme snippet’inin gösterilmesine neden olabilir. Bu işaretleme doğrudan varlık tarafından eklenmiş veya bir üçüncü taraf widget’ı kullanılarak gömülmüş olabilir. Bu “kendi kendine hizmet” olarak değerlendiriyoruz, çünkü işletme, işaretlemeyi kendi sayfalarına, kendi iş veya organizasyonları hakkında eklemeyi seçmiştir. Kendi kendine hizmet veren incelemeler artık işletmeler ve kuruluşlar (Yerel İşletme ve Kuruluş şeması türleri) için görüntülenmiyor. Örneğin, bu incelemelerin kendi kendine sunulduğu kabul edilirse, artık kullanıcıların bir işletmeyi nasıl incelediğine ilişkin zengin inceleme snippet’leri göstermeyeceğiz.

Kaynak

Rate My Post

KK Star Ratings

Video Anlatım

Mustafa Varol
Mustafa Varolhttps://www.mustafavarol.com
Teknoloji dünyasına meraklı, araştırma ve inceleme yapmayı seven, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı bir insan. Profesyonel eski basketbolcu, bilgisayar teknikeri ve Wordpress Uzmanı. Sosyal medyadan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Sosyal Medya

Sosyal medya kanallarından takip ederek en son paylaşımları daha hızlı yakalayabilirsiniz. Sorularınızı bu kanallar aracılığı ile bana iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler