WordPress Twitter Card Problemi

Twitter Card Validator aracı sitenizin Twitter meta etiketlerini çekemiyor yada ulaşamıyorsa videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim. Soruna sebep olan bir den fazla seçenek olabilir. Bunların hepsini deneyerek bulabilirsiniz.

Twitter kartlarını neden önemsiyoruz? Sitenize giren kullanıcı herhangi bir içeriğinizi Twitter’a paylaşınca, gönderinin resimli hali daha çok ilgi çektiğini bildiğimiz için bu sorunu önemsiyoruz. Resimli kart normal yazıya göre daha fazla ilgi çekmektedir.

Twitter Kart Problemi Neden Olur?

  • WordPress kullanıyorsanız Yoast SEO yada türevi bir eklenti doğru yapılandırılmamış olabilir.
  • Robots.txt dosyasın da Twitter botlarını engelleyecek kod dizini bulunması.
  • .htaccess dosyasında Twitter botlarını engelleyecek kod dizini bulunması.
  • WordPress kullanıyorsanız, farklı bir eklentinin kod dizini bozması veya rahatsız etmesi. ( Örn; Autoptimize )
  • İlgili sayfaya sağ tıklayıp sayfa kaynağını görüntüle diyerek ilgili Twitter meta kodları varmı kontrol edin. twitter:card, twitter:description, twitter:title, twitter:site, twitter:image, twitter:creator eğer bu kodlar yoksa, ilgili PHP dosyasına meta etiketlerini eklemeniz gerekiyor.
  • WordPress kullanıyorsanız Yoast sizin için halledecektir. Eğer bu kodlar var ve ulaşamıyorsanız. Twitter Cards – “WARN: No metatags found” gibi bir hata ile karşılaşacaksınız. Bu sorun muhtemelen sunucunuz da açıklan Mod_Security modunun aktif olmasından kaynaklanıyordur. Talep doğrultusun da sunucudan bu güvenlik modunu deaktif olarak ayarlayınız.

Yardımcı Bağlantılar

https://cards-dev.twitter.com/validator

https://developer.twitter.com/en/docs/tweets/optimize-with-cards/guides/troubleshooting-cards

Yoast SEO

EN

Unsolved problems follow this path. Hosting – Mod_Security deactivate

Video

Mustafa Varol
Mustafa Varolhttps://www.mustafavarol.com
Teknoloji dünyasına meraklı, araştırma ve inceleme yapmayı seven, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı bir insan. Profesyonel eski basketbolcu, bilgisayar teknikeri ve Wordpress Uzmanı. Sosyal medyadan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Sosyal Medya

Sosyal medya kanallarından takip ederek en son paylaşımları daha hızlı yakalayabilirsiniz. Sorularınızı bu kanallar aracılığı ile bana iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler