WordPress SEO Eklentisi Ayarları, Kurulum | Yoast SEO

WordPress de olmazsa olmaz eklentilerden bir tanesi Yoast SEO eklentisidir. En kolay, hızlı ve başarılı bir şekilde sitemizi optimize etmek için Yoast SEO eklentisi biçilmiş kaftandır.

Siteniz de bulunan bütün alanları veya materyalleri Google’un anlayacağı biçim de hazırlayan bir alt yapıdır. Sayfalarınızın, yazılarınızıni, etiketlerinizin, kategorilerin ve bir özel alanı Yoast SEO eklentisi ile Google da nasıl görmek istiyorsanız yapılandırabilirsiniz.

Ücretsiz sürümün de bir çok özelliği ile birlikte harika işler başarıyor. Sİtenizi en hızlı biçimde Google arama motoruna indexleyebiliyor.

SEO Nedir?

SEO, “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Bu, arama motorlarında “ücretsiz”, “organik”, “editoryal” veya “doğal” arama sonuçlarından trafik alma işlemidir.

SEO, GoogleYandexBing vb. gibi arama motorları tarafından sitenizin ve sayfalarının daha rahat taranmasına, üst sıralara çıkarılmasına, sitenizin daha çok hit almasını sağlayan çalışmaya ya da çalışmalara SEO denir.

SEO” (Search Engine Optimization) kısaltmasıdır. SEO içerisin de, sıralamayı etkileyen bir den fazla faktör vardır. SEO, site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi SEO tamamen sitenize ait çalışmalardır. Site dışı SEO ise dışarı da yaptığınız ya da aldığınız kaliteli backlink çalışmalarıdır.

Neden ihtiyaç duyarız?

SEO çalışmaları zahmetli ve biraz zaman alabilen çalışmalardır. Bu zaman dilimin de sabırlı davranmak, doğru analizleri yapıp düzeltme işlemlerini yapmak çok önemlidir. Arama motorların da üst sıralara çıkmak için, özenli ve düzenli SEO çalışması yapılması gerekmektedir. SEO çalışmasına neden ihtiyaç duyarız bakalım;

  • Ücretsiz bir şekil de hit alıp siteyi üst sıralara çıkarmak
  • Ziyaretçi sayısını arttırmak
  • Reklam giderlerini en az maliyete çekmek
  • Marka bilinirliğini yükseltmek
  • Reklam performanslarını üst sıralara çıkarmak
  • Reklamlardan daha fazla gelir elde etmek
  • Backlinkleri çoğaltmak
  • Anahtar kelimelerde üst sıralara ulaşmak

Yoast SEO

Kurulum ve Ayarları

Mustafa Varol
Mustafa Varolhttps://www.mustafavarol.com
Teknoloji dünyasına meraklı, araştırma ve inceleme yapmayı seven, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı bir insan. Profesyonel eski basketbolcu, bilgisayar teknikeri ve Wordpress Uzmanı. Sosyal medyadan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Sosyal Medya

Sosyal medya kanallarından takip ederek en son paylaşımları daha hızlı yakalayabilirsiniz. Sorularınızı bu kanallar aracılığı ile bana iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler