WordPress En İyi Ön Bellek (Cache) Eklentileri

Önbellek (Cache) SEO için vazgeçilmez bir detaydır. Dosyaların sıkıştırılması, sayfaların daha hızlı yüklenmesi veya sunucudan çekilen veriyi daha az hale getirmek için kullanılmaktadır.

WordPress Önbellek Eklentileri

Cache, yani önbellek, yüklediğiniz web sayfasının HTML sayfalarını, içerisindeki görselleri ve dokümanları geçici olarak belleğe alır. Böylece bu sayfa yeniden ziyaret edildiğinde daha az bant genişliği kullanılır ve server’a da daha az istek gönderilir.

WP Super Cache

WP Super Cache WordPress’de en çok indirilen ve kullanılan eklentiler arasındadır. Ön bellek eklentilerinin aslında olmazsa olmazıdır. Sunucuların durumuna göre farklı ön bellek eklentileri de tercih edilebilir. Ayrıca temanızın uyumlu eklentiler bölümü var ise, orada tercih etmeniz gereken cache eklentisini kullanmanızı öneririm.

Bu eklenti, dinamik WordPress blogunuzdan statik html dosyaları oluşturur. Bir html dosyası oluşturulduktan sonra, web sunucunuz nispeten daha ağır ve daha pahalı WordPress PHP komut dosyalarını işlemek yerine bu dosyaya hizmet edecektir. Statik html dosyaları, kullanıcılarınızın büyük çoğunluğuna sunulur: Giriş yapmayan kullanıcılar. Blogunuza yorum bırakmayan kullanıcılar. Veya şifre korumalı bir yayını görüntülemeyen kullanıcılar. Ziyaretçilerinizin% 99’una statik html dosyaları sunulacaktır. Önbelleğe alınmış bir dosya binlerce kez sunulabilir. Diğer ziyaretçilere ziyaretlerine göre uyarlanmış özel önbellek dosyaları sunulacaktır. Giriş yapmışlarsa veya yorum bırakmışlarsa, bu ayrıntılar onlar için görüntülenir ve önbelleğe alınır.

WP Fastest Cache

Emre VONA tarafından geliştirilen WP Fastest Cache eklentisi, çıkışından kısa süre sonra büyük kullanıcı kitlesi yakaladı. Eklentinin gözle görülür en güzel özelliği her şey çok basittir. Bütün ön bellek varyantları tek bir sayfa üzerinden tek tık işlem ile gerçekleştirilebilmektedir. Basit dememiz sizi yanıltmasın, bir o kadar iyi ve diğer ön bellek eklentilerinden çok fazla artısı vardır.

LiteSpeed Cache

WordPress için LiteSpeed ​​Cache (LSCWP), sunucu düzeyinde özel bir önbellek ve bir dizi optimizasyon özelliği içeren hepsi bir arada bir site hızlandırma eklentisidir. LSCWP, WordPress Multisite’ı destekler ve WooCommerce, bbPress ve Yoast SEO gibi en popüler eklentilerle uyumludur.

W3 Total Cache

W3 Total Cache (W3TC), içerik dağıtım ağı (CDN) entegrasyonu ve en son en iyi uygulamalar gibi özelliklerden yararlanarak web sitesi performansını artırarak ve yükleme sürelerini azaltarak sitenizin SEO ve kullanıcı deneyimini geliştirir. W3TC, on yıldan uzun bir süredir dünya çapında milyonlarca yayıncı, web geliştiricisi ve web barındırıcısının güvendiği WordPress için tek web barındırma agnostik Web Performansı Optimizasyonu (WPO) çerçevesidir. WordPress Web Sitenizi optimize etmek için toplam performans çözümüdür.

Mustafa Varol
Mustafa Varolhttps://www.mustafavarol.com
Teknoloji dünyasına meraklı, araştırma ve inceleme yapmayı seven, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı bir insan. Profesyonel eski basketbolcu, bilgisayar teknikeri ve Wordpress Uzmanı. Sosyal medyadan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Sosyal Medya

Sosyal medya kanallarından takip ederek en son paylaşımları daha hızlı yakalayabilirsiniz. Sorularınızı bu kanallar aracılığı ile bana iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler