WordPress Ad Inserter Eklentisi – Reklam Yerleşimi

Ad Inserter eklentisi ile wordpress sitenizin bir çok yerine reklam ekleyebilirsiniz. Temanızın varsayılan alanları yetersiz ise yada hiç reklam alanı yok ise rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ad Inserter Nedir?

Ad inserter, wordpress de belli alanlara reklam eklemenize yardımcı olan bir wordpress eklentisidir. Gelişmiş seçenekleri ile gerekli reklam politikalarına uygun yerlere reklam ekleyebilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve işlevselliği ile birlikte 1 numaradır diyebiliriz.

Nasıl yüklenir?

WordPress admin panelinde, Eklentiler > yeni eklenti ekle diyerek ad inserter diye aratırsanız karşınıza çıkacaktır. Yada el ile kurmak istiyorsanız bu adresten indirip yükleyebilirsiniz.

Kullanımı

  • Yukarı da gördüğünüz 16 tane blok ile 16 farklı reklam kodu ekleyebilirsiniz.
  • Siyah alana adsense veya diğer reklam kodlarını ekleyeceksiniz.
  • Siyah alanın altında Posts, Homepage, gibi 6 tane sekmede reklamı hangi bölgede yayınlamak istiyorsanız onu seçiyorsunuz. Yazıların içinde ise posts, ana sayfa da yayınlamak istiyorsanız homepage seçmeniz gerekiyor.
  • Insertion bölümün de ise açılır bir pencere karşımıza gelecek. Orada otomatik olarak eklenebilen reklam alanlarını göreceksiniz. Paragraftan sonra, yorumlardan önce yorumlardan sonra gibi bir çok değere sahip olabilirsiniz.
  • Alignment bölümünden reklamınızın hizalamasını sağlayabilirsiniz.
  • Preview bölümünden özel css ile reklamlarınızı dizayn edebilirsiniz.
  • Devices bölümünden reklamlarınız mobil tablet veya bilgisayarda gözüksün mü gözükmesin mi diye ayar yapacağınız bölümdür.

Geriye kalan bir çok ayarı video’yu izleyerek rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

 

 

Mustafa Varol
Mustafa Varolhttps://www.mustafavarol.com
Teknoloji dünyasına meraklı, araştırma ve inceleme yapmayı seven, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı bir insan. Profesyonel eski basketbolcu, bilgisayar teknikeri ve Wordpress Uzmanı. Sosyal medyadan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Sosyal Medya

Sosyal medya kanallarından takip ederek en son paylaşımları daha hızlı yakalayabilirsiniz. Sorularınızı bu kanallar aracılığı ile bana iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler