Google Analytics Direkt Giriş Engelleme

Google analytics üzerinde kendinize ait olan girişleri engelleyebilirsiniz. Bu sayede sayfalarda dolaştığınız zaman analytics raporlarına yansımayacaktır. Özellikle sonradan bir kaç ayar yaparken yada yazıları kontrol ederken girişler çok fazla olabiliyor.

Kendinize ait olan direkt girişleri önleyerek dışarıdan gelen girişleri kolayca analiz yapabilirsiniz. Eğer IP adresiniz dinamik ise her değiştiğin de tekrarlamanız gerekiyor.

Sık Sorulan Sorular

IP adresini ne zaman değişmeliyiz?

Her elektrik kesintisi sonrası yada modemi aç kapat yaptığınız zaman dinamik ip adresiniz değişecektir. Değiştikten sonra yeni ip adresini tanımlamanız gerekiyor.

Sabit ip adresim var değişmem gerekir mi?

Sabit ip adresiniz var ise bu ip değişmediği için sistemdeki tanımlı ip adresini de değiştirmeniz gerekmiyor. Elektrik kesilse de modem kapanıp açılsa da bu adres aynı şekilde duracaktır.

Bunun bir faydası var mı?

Kendi reklamlarınıza vs tıkladığınız zaman etkisiz olacaktır. Sizin girişleriniz siteye bir hayalet olarak adlandırılacak.

Bunu yapmak zorunda mıyım?

Hayır bunu uygulamak zorunda değilsiniz. Çok fazla giriş sağlamıyorsanız giriş yapmanıza gerek yoktur.

Mustafa Varol
Mustafa Varolhttps://www.mustafavarol.com
Teknoloji dünyasına meraklı, araştırma ve inceleme yapmayı seven, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı bir insan. Profesyonel eski basketbolcu, bilgisayar teknikeri ve Wordpress Uzmanı. Sosyal medyadan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Sosyal Medya

Sosyal medya kanallarından takip ederek en son paylaşımları daha hızlı yakalayabilirsiniz. Sorularınızı bu kanallar aracılığı ile bana iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler