Autoptimize ile WordPress Sitenizi Hızlandırın

Autoptimize eklentisi JS,CSS ve HTML dosyalarını toplayarak, sıkıştırarak siteye girişi hızlandırabilir. Bunlarla sınırlı kalmayarak, Tembel Yükleme (Lazy Load) , ShortPixel üzerinden görüntü optimizasyonu, kritik CSS ve ekstra bir çok seçenekleri ile sitenizin performansını ikiye katlayabilir.

Tek başına kullanmak yerine WP Super Cache ile birlikte kullanmanızı öneririm. Tek başına bir eklenti de kullanabilirsiniz örnek; WP Fastest Cache ve LiteSpeed cache gibi.. Bu eklentiler için de hem birleştirici hem de önbellek olarak kullanılabilir. Performans testlerin de bir tık geride kaldığını gördüğüm için WP Super Cache ve Autoptimize ikilisini tercih ettim.

Bu eklentileri neden birlikte kullanıyoruz diye soracak olursanız, WP Super Cache sayfalama ve mobil ön belleklerini tutar. Ayrıca gelişmiş CDN hizmeti verir. Aslında birbirini tamamlayan süper ikili gibi bir şey diyebiliriz.

WP Super Cache Ayarları

Autoptimize

Video

Mustafa Varol
Mustafa Varolhttps://www.mustafavarol.com
Teknoloji dünyasına meraklı, araştırma ve inceleme yapmayı seven, öğrenmeye ve öğretmeye meraklı bir insan. Profesyonel eski basketbolcu, bilgisayar teknikeri ve Wordpress Uzmanı. Sosyal medyadan takip edebilir, destek alabilir ve muhabbet edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Sosyal Medya

Sosyal medya kanallarından takip ederek en son paylaşımları daha hızlı yakalayabilirsiniz. Sorularınızı bu kanallar aracılığı ile bana iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler